Yazılımlar Hangi Dille Yazılmalıdır?
Yazılım & Teknoloji

Yazılımlar Hangi Dille Yazılmalıdır?

Web tasarım işlemi gerçekleştirilirken hangi programlama dillerinin kullanıldığını bilmek gerekir. En hızlı sonuç veren ve en güvenilir olan programlama dilini kullanmak kesinlikle doğru olacaktır. Web programlama diller Yazılımlar Hangi Dille Yazılmalıdır?i kıyaslandığı zaman aralarında en hızlı sonuç veren PHP yazılım dili daha fazla tercih edilmektedir. Yazılımlar hangi dille yazılmalıdır? Aslında bu sorunun yanıtı olarak pek çok kişi farklı yanıtlar verebilir.

Ancak genel bir kanı olduğunu belirtmekte fayda olacaktır. PHP dili, diğer tüm web programlama dillerine kıyasa daha hızlı sonuç vermektedir. Şu anda web programlama ya da tasarım işlerine evrensel olarak bakıldığı zaman; dünya genelinde yer alan en büyük üç önemli sistemin PHP tabanlı olarak yazıldığı görülebilir.

Dünyada En Çok Kullanılan Yazılım Dili Hangisidir?

Dünya üzerinde bilinen ve popülerliğe sahip olan 3 büyük marka bulunmaktadır. Bunlar, Facebook, Google Yazılımlar Hangi Dille Yazılmalıdır?ve Twitter olarak belirtilebilir. Bunar gibi muhteşem, sorunsuz ve devasa projelerin altından kalkabilmek adına sizler için daha hızlı sonuç veren bir programlama dilini elde etmeniz gerekir. Bu doğrultuda PHP, direkt olarak devreye girmektedir.

PHP Yazılım Dili Hakkında

PHP yazılım dilinin yanı sıra grafiksel ayrıcalıklar için Java Script dilini kullanmak da mümkündür. PHP, internet teknoloji için oluşturulmuş, oldukça geniş kullanıma sahip, sunucu taraflı, genel amaçlı ve HTML içine gömülen programlama ve betik dili olarak tanımlanmaktadır. İlk defa 1995 tarihinde Rasmus Lerdorf tarafında oluşturulan PHP dilinin geliştirilmesi günümüze kadar uzamış ve halen daha sürdürülmektedir. PHP dil kodları, işleme modülünü içeren web sunucuları tarafınca yorumlanmaktadır.

Çıktı olarak da web sayfası üretilebilir. Bu kodların veriyi işleyebilmek için harici bir dosyaya kaydedilip çağrılabileceği gibi direkt olarak HTML kodunun içine gömülmesi de mümkündür. PHP dili, zaman içerisinde komut satırı da ara yüzü sunabilecek bir biçimde çevrilebilir. PHP ve GTK sayesinde grafiksel masaüstü uygulamaları geliştirmek de işlerinizi kolaylaştıracaktır.