Uğur Dündar Kimdir ?
Kişisel Gelişim

Uğur Dündar Kimdir ?

Uğur Dündar beş çocuklu bir ailenin üçüncü çocuğu olarak 28 Ağustos 1943 tarihinde dünyaya gelmiştir. Babası komiser yardımcısı annesi ise ev hanımıdır. İstanbul’un Silivri ilçesinde doğmuştur.

 Eğitim BilgileriUğur Dündar Kimdir ?

İlk okulu çeşitli okullarda okumak durumunda kalan Uğur Dündar Tekirdağ’da başlayan ilk okul hayatına babasının tayini sebebi ile Çanakkale’de 18 Mart İlk Okulunda tamamlar. Daha sonra Vefa Lisesinde lise eğitimini tamamlamıştır. Üniversite eğitimimi ise İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Gazetecilik Enstitüsünden mezun olarak tamamlamıştır.

Uğur Dündar Çalışmaları

1970 yılında TRT tarafından açılan bir sınavı kazanarak mesleğine adımı attı. TRT de televizyon yapımcısı Uğur Dündar Kimdir ?olarak göreve başladı. On dokuz yılı aşkın bir süre TRT’de görev yaptı. Daha sonra Hürriyet Gazetesi yazarlığı yapmaya başladı ve böylece Türkiye’de araştırmacı televizyon gazeteciliğini başlatan ilk gazeteci oldu. Daha sonra Show TV Kanal D ve Star TV gibi kanallarda program ve haber sunuculuğu yaptı. Star TV de Haber genel yayın yönetmenliği yaptı. CNN Türk ATV ve Sabah gazetelerinde de televizyon haber sunuculuğu ve köşe yazarlığı yaptı. İstanbul ve Marmara Üniversiteleri’nde TV Programcılığı derslerinde lisans üstü hocalık yapmıştır.

Uğur Dündar adını Arena ile özdeşleştiren programa imzasını attı.1992 yılında hayatındaki belki de en Uğur Dündar Kimdir ?önemli adımdı bu Dündar için. Yıllarca araştırmacı gazeteci kimliği ile bu programı da çeşitli kanallarda sundu. Türkiye gündeminde önemli olayları ele aldı. Bu program birçok ödüle layık görüldü.

Bir ara Fenerbahçe Spor Kulübünde yöneticilik yaptı. Ancak Aziz Yıldırım ile anlaşma sağlayamayınca Fenerbahçe SK’den ayrıldı. Uğur Dündar halen Sözcü gazetesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Ayrıca Halk TV de Halkın Arenası programını hazırlayıp sunmakta. Uğur Dündar Yasemin Baradan ile evli olup 3 çocuk babasıdır.