Doğal Saç Maskeleri
Kadın ve Moda

Doğal Saç Maskeleri

Birçok kadının hayali parlak, canlı ve kırıksız bir saça sahip olmaktır. Ve bu hayalle denenmeyen saç maskesi, saç kremi kalmaz. Sonuç genelde sadece elde kalan şişirme birçok ürün ve harcanan tonlarca Doğal Saç Maskeleri paradan ibaret olur. Aksine doğal saç maskeleri tarifleri ile bu pahalı ve zahmetli bir hayal olmaktan çıkıyor. Bilakis doğanın gücüyle ucuz ve zahmetsiz evde kendiniz uygulayabileceğiniz birçok yol mevcut. Tek yapmanız gereken verilen tariflerden kendi saç tipinize uygun olanı seçip uygulamak.

1- Sert ve nemsiz saçlar için

Ballı zeytinyağı maskesi

Malzemeler; ( ortalama uzunluğa sahip bir saç için)

3 yemek kaşığı bal

Bir çay bardağı zeytinyağı

Saç uzunluğunuza göre karar kıldığınız bal ve zeytinyağı bir kapta karıştırılır. Dipten uca sürülür, havlu sarılıp bir saat beklenir, iyice durulanır.

E vitamini maskesi

Malzemeler;

2 adet E vitamini ampulü (eczaneden temin edilebilir)

3 kaşık zeytinyağı

Tüm malzemeler bir kapta karıştırılır. Temiz saça sürülür, havlu sarılır 20 dk beklenip durulanır.

Yumurta maskesi

Malzemeler;

Bir adet yumurta beyazı

bir çay bardağı süt

Malzemeler bir kapta karıştırılır, temiz saça uygulanır, yarım saat beklenip durulanır.

Parlaklık için

Sirke maskesi

Malzemeler

Bir çay bardağı sirke

Duşta saç her zamanki gibi şampuanlandıktan sonra durulama 3 l durulama suyuna bir çay bardağı sirkeDoğal Saç Maskeleri seyreltilmek için katılır ve saç bu karışımla durulanır. Bu işlemden sonra saç kremi uygulamaya gerek yoktur.

Kepek için

Yoğurtlu saç maskesi

Malzemeler;

Bir su bardağı yoğurt

Çeyrek limon

Bir su bardağı yoğurdun içine çeyrek limon sıkılır, saça uygulanır. 15 dk bekleyip durulanır. Limon asitli olduğu için çok fazla bekletmek saçımıza zarar verecektir. Bu işlem saçınızdaki kepeklerin azalmasına yardımcı olacaktır.

Bu tarifler düzenli kullanımla etkisini gösterecektir. Eğer sizde kepeksiz, uzun, gür ve güçlü saçlara sahip olmak, kozmetiklere artık para vermek istemiyorsanız saç tipinize uygun maskeyi haftada bir defaya mahsus uygulanabilirsiniz.