Bahçe Dekorasyonu
Ev & Bahçe Dekorasyonu

Bahçe Dekorasyonu

Bahçeli evi olanların en büyük hayallerinden biri ise bahçelerini güzel bir dekorasyonla buluşturmaktır. Bahçe DekorasyonuMesela filmlerde öyle bir evler vardır ki hayalini kurmakla bitmez. Bahçeleri tertemizdir ve gören herkesin hayallerini süsler. Aslında bahçeyi güzelleştirmek ve zenginleştirmek zor değildir.

Engebeli bir bahçede nasıl dekorasyon yapılabilir?

Eğer ki bahçeniz çok genişse giriş kapısının oralara koridor halinde giriş hazırlayabilirsiniz. İlk girişte yan yana 1’er tane dikine doğru uzayan 2 çam ağacı dikilmelidir. Evin girişine doğru giderken sağ ve solda kapıya kadar belirli bir yere kadar uzayan ve şekil verilebilen kısa boylu çamlar dikilmelidir. Kapıdan başlayan koridorda ise kırık taş dekorasyonları yapılmalıdır aralarına çim tohumları serpilmelidir. Eğer ki giriş geniş ise dikilen çamların soldaki çamın soluna, sağdaki çamın ise sağına doğru tamamen gül dikilip, dikim yapıldıktan Bahçe Dekorasyonusonra ise çim tohumları serpilmelidir. Ekilen güller sırasına göre belirli hizalarda dikilmelidir.

Hangi gereksiz araçları dekorasyonda kullanabiliriz?

Örneğin arabanızdan kalan çıkma lastik evinizde yer kaplıyorsa onu birer saksı gibi kullanabilirsiniz. Lastiği öncelikle istediğiniz renge veya renklere boyarsanız evinizin giriş tarafına koyup içini toprakla doldurursanız göreceksiniz ki bir saksı gibi farklı görüntüde olacaktır. Evinizin daha havalı ve zengin görümüne kavuşmasını istiyorsanız girişte 2 yanlara da aslan heykelleri dikilebilir. O giden koridorun sonunda kare bir alana hasır bahçe mobilyaları koyulabilir. Hem yemek yemek için masa koyulmalıdır.

Buradan bağımsız olarak daha ıssız yere doğru yani daha sakin yere doğru hazır salıncak kurulabilir. Bahçenize farklı cinslerde ağaçlar dikerek bahçenizi zenginleştirebilirsiniz. Ayırdığınız bir bölümde ise yeşillik yetiştirebilirsiniz. Hem zamanınız boşa gitmez hem bu sayede organik besinler tüketmiş olursunuz. Bahçe dekorasyonu yapmak için biraz bütçe olursa herkesin hayalindeki dekorasyonu yapabilirsiniz.